SEBİL AVM
nahar 1
yavuz inşaat
ibrahim oglu işaat
ayka
türaş
urfa bide lahmacun
DEĞİRMEN RESTORAN

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz
alrılift asansör
hasan

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

meyrat makine

Güncel

Yargı Ayaz’ı haklı buldu

29 Mart yerel seçimlerinden önce Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’a yönelik yapılan karalama haberlerden biri daha yargıdan döndü.

23 Temmuz 2014 Saat: 12:17
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 2.738 kez okunmuştur

Yargı Ayaz’ı haklı buldu
Yargı Ayaz’ı haklı buldu

29 Mart yerel seçimlerinden önce Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’a yönelik yapılan karalama haberlerden biri daha yargıdan döndü. Kocaeli 2. Sulh Ceza Mahkemesi’nce yapılan duruşmalarda Ayaz’ı hedef alan haberlerin asılsız ve yalan olduğu ortaya çıktı.

GERÇEĞE AYKIRI
EZR Gazetecilik Organizasyon Ltd. Şti.’nin yayın organı olan Gazete Tutanak’ın 19-25 Mart 2013 tarihli nüshasında yayınladığı Başiskele Belediyesi’nin iştirak şirketi Biaş’a yönelik ve Başkan Ayaz’ı hedef alan haberler yargıdan döndü. O tarihlerde Gazete Tutanak’ın Genel Yayın Yönetmeni Ebru Küçükaydın’ın köşe yazısı ve Yazı İşleri Müdürü Uğurcan Nalçakar’ın; “Başiskele Belediyesi’nin şirketi Biaş’a ait Başiskele Polikliniği’nin mülkiyetine karşılık müteahhit firma 3 milyon lira nakit kredi çekti. Belediyeye ait poliklinik binasına, borç ödenmediği takdirde banka el koyacak” iddialarıyla yapılan haber Yargıtay tarafından tümüyle gerçeğe aykırı bulundu.


BİAŞ SİYASİ DEĞİLDİR
Başiskele Belediyesi’nin Yargıtay’a sunduğu detaylı raporda; “BİAŞ’a ait olan taşınmaz hukuken devlete ait bir taşınmaz değildir. TTK (Türk Ticaret Kanunu) anlamında kurulmuş olan anonim şirket adına tescilli, özel bir mülktür. Biaş A.Ş. hiçbir zaman siyasi bir kurum olmamıştır. Bunun en büyük göstergesi yönetim kurulu üyelerinin avukat ve siyasi kimliği olmayan şahıslardan oluşmasıdır. Yönetim kurulu üyelerimiz kanuni huzur haklarını bile almaktan imtina etmektedirler. Böylesine özverili olan yönetim kurulu üyelerinin hakları gazete haberleriyle lekelenmemelidir, lekelenmeyecektir” ifadelerine yer verilmiştir.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu suyla Başiskele Sağlık Turiziminin merkezi olacak

Bu suyla Başiskele Sağlık Turiziminin merkezi olacak

 

Gazete Tutanak | Başiskele Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
POROMOSYON  TUTANAK
aile konak hastanesi
göçmen börekcisi
sönmez sigorta
özel çagdaş otomotiv