SEBİL AVM
nahar 1
yavuz inşaat
ibrahim oglu işaat
ayka
türaş
urfa bide lahmacun
DEĞİRMEN RESTORAN

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz
alrılift asansör
hasan

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

meyrat makine

Güncel

Üzülmez, KATSAİD’a konuk oldu

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kartepe Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (KATSİAD) Kartepe Park Otel’de düzenlediği toplantıya konuk oldu.

25 Haziran 2014 Saat: 16:24
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 846 kez okunmuştur

Üzülmez, KATSAİD’a konuk oldu
Üzülmez, KATSAİD’a konuk oldu

İlçenin sınai, ticari, turizm, istihdam, lojistik ve çevre konularını sanayicilerle irdeleyen Başkan Üzülmez, Kartepe’yi turizm ve kongre merkezi yaparak dünyaya tanıtma hedefinde olduklarını belirtti. Başkan Üzülmez, “İş adamı ve yatırımcılarla yaptığımız görüşmelerle Kartepe’yi ticaret merkezi haline getirecek ciddi çalışmalar içindeyiz” dedi.

 

KATSİAD, üyesi bulunan sanayicileri, Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’le buluşturdu. Kartepe Park Otel’de gerçekleşen tanışma ve kaynaşma toplantısına KOTO Başkanı Murat Özdağ’da katıldı. KATSİAD Başkanı Celalettin Kırboz ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen yemekli toplantıda taraflar birbirlerine iyi niyet dileklerini iletti. Kartepeli sanayicilerin ilgi gösterdiği toplantıda katılımcılara teşekkür eden KATSİAD Başkanı Kırboz, “Bugüne kadar yaptığımız temaslarımızda iyi niyetinden dolayı başkanımıza teşekkür ederim. İyi niyet dileklerimiz yanında taleplerimizi de başkana ileteceğimiz bu toplantıya katılan herkese teşekkür ederim” dedi.

 

KATSİAD yönetimine teşekkür eden Başkan Üzülmez, “Beklentilerinizi en iyi anlayan belediye başkanlarından biriyim. Dolayısıyla kendi adıma bunu bir avantaj olarak görüyorum. Bunun; sizin için de bir avantaj olduğunu düşünmeniz gerektiğini ve böyle olduğunun teminatını vermek istiyorum. Ulusal ve uluslararası düzeyde profesyonel yöneticilerle bu süreci devam ettiren sizlerle, geleceğin Kartepesini planladığımız projelerle sanayicilerimizin de haz duyacağı bir çalışma içinde olacağımızı düşünüyorum. Yeni dönemde şahsım ve belediyemiz adına sizlerle olan bu münasebetlerde yasaların ve kanunların bizlere verdiği sınırlar çerçevesinde her daim sizlerin yanında olacağımı, sizlerin bu noktada gelişimlerinde beraber olacağımızı vurgulamak istiyorum. Sizlerin firmalarının başarısı bizi mutlu ederken Kartepe’de sizlere hizmet verecek yeterlilikte olan çalışanların ve tedarikçilerin tercihinde ilçemizi göz önünde bulundurmanız ayrı bir onur kaynağı olacaktır. KATSİAD Başkanı ve yöneticileri ile siz değerli sanayicilerle düşüncelerimiz paylaşmaktan mutluluk duydum” dedi.

 

İyi niyet dilekleri eşliğinde kendilerini tanıtan sanayiciler, içlerinden biri olarak gördükleri Başkan Üzülmezle ilçenin sınai, ticari, turizm, istihdam, lojistik ve çevre konularını irdeledi. KATSİAD’ın bulunduğu caddenin isminin “Soma Şehitleri Caddesi” olarak değiştirilmesi yönünde talebi meclisde görüşeceklerini ifade eden Başkan Üzülmez, temel atma aşamasına gelen Kent Merkezi Projesi başta olmak üzere ilçenin imar ve ulaşım konuları ile ilgili sorunların çözümü konusunda yapılan çalışmalarla ilgili bilgileri de sanayicilerle paylaştı. Kartepe’yi turizm ve kongre merkezi yaparak dünyaya tanıtma hedefinde olduklarını belirten Başkan Üzülmez, “İş adamı ve yatırımcılarla yaptığımız görüşmelerle Kartepe’deki ticari dinamizmi artıracak ciddi çalışmalar içindeyiz. Turizm anlamında yatırımcıların artan talepleri yanında ilçemizi turizm ve kongre merkezi potansiyeli oluşturulması ile Cengiz Topal Havalimanı da kendisini genişletme ihtiyacı duyacak. G20 zirvesinin Kartepe orjinli olması çalışması yanı sıra vergi dairesi gibi kamu kurumlarının ilçeye gelmesi konuları da görüşme yaptığımız çalışmalardan. Bir kent olmak için hızlı çalışıyoruz, bu konuda heyecan içinde merkezi yönetim ve hükümetimizle görüşmelerde bulunuyorum. Bu noktada da sizlerin desteğini bekliyorum” dedi.

 

Kartepe’nin ufkunu iyi gören sanayiciler ellerinden gelen gayretlerle başkanın bunu başaracağına inandığını ifade ettiler.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu suyla Başiskele Sağlık Turiziminin merkezi olacak

Bu suyla Başiskele Sağlık Turiziminin merkezi olacak

 

Gazete Tutanak | Başiskele Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
POROMOSYON  TUTANAK
aile konak hastanesi
göçmen börekcisi
sönmez sigorta
özel çagdaş otomotiv