SEBİL AVM
nahar 1
yavuz inşaat
ibrahim oglu işaat
ayka
türaş
urfa bide lahmacun
DEĞİRMEN RESTORAN

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz
alrılift asansör
hasan

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

meyrat makine

Güncel

Okumanın yaşı yok

İnsan azmederse her şeyi başarır. İşte gerçek bir hayat hikayesi, 60 yaşında olan Vahit Tunçbilek, okumaya olan sevgisi sayesinde azmetti ve başardı

13 Ağustos 2014 Saat: 14:30
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 1.009 kez okunmuştur

Okumanın yaşı yok
Okumanın yaşı yok

 

İlkokulu doğduğu Kırşehir’in Akpınar İlçesine bağlı Köşker köyünde bitiren fakat ailevi nedenlerden dolayı Okula devam edemeyen ara vermek durumunda kalan Vahit Tunçbilek, yıllar sonra bu özlemine kavuşmanın mutluluğunu biraz buruk olarak yaşıyor.

 

60 Yaşında ortaokul bitime belgesini dışarıdan okuyarak Açık Öğretim Ortaokuluna devam ederek tamamlayan Tunçbilek, hedefinin Açık Öğretim Liseyi bitirmek olduğunu belirtti. Yıllar sonra o içinde uhde olarak kalan okumanın çok önemli olduğunu hiç unutmayan Vahit Tunçbilek, yıllar öncesinde ilkokulu bitirip ortaokula gitmek istediğimde Rahmetli Babamın, ne yani okuyup ta Maraş’a Valimi olacaksın sözü hiç aklımdan çıkmadı.

 

Yıllar geçti içimdeki okuma sevdası beni yakıp kül etti, geceleri uykumda kendimi okula giderken görerek uyanışlarım, günlerce sürdü. Arkadaşlarım okula giderken onların arkasından gözyaşı dökmelerim fayda etmedi. Ne yaptıysan ne söylediysem bir türlü kabul görmedi. Ailemin o denemdeki maddi imkansızlıkları ve acımasız hayat şartları maalesef bu hayalimi gerçekleştirmemem hep engel oldu.

 

1967-1968 döneminde İlkokulu bitirdikten sonra, okula ara vermek durumunda kaldım. İşte ondan sonra her gün Okumadan bir yere varılamayacağı gerçeğini yıllar geçtikçe anladım. Ve bir gün Açık Öğretim Ortaokulu gerçeğini öğrendim ve yeniden karar verdim. 60 Yaşındaydım belki Babamın dediği gibi bu yaşta Maraş’a Vali olamayacağım ama sonunda okumanın ne kadar güzel bir şey olduğunu doyasıya yaşamak istiyordum.

 

Karar verdim müracaat ettim ve 31 01 2012 tarihinde kaydımı yaptırdım. Zaman su gibi akıp gitti ve sonunda 16 06 2014 tarihinde Açık Öğretim Ortaokulu bitirme belgemi aldım. Bu başarımda şunu daha iyi idrak ettim. Okumanın yaşı yok. İşte bu inançla şimdi Açık Öğretim Liseyi bitirmek için çalışacağım ve inşaallah bunu da başaracağım, önce Allaha sonra kendime güveniyorum.

 

İnsanlar yaşadıkları sürece hedeflerinin peşinden koşmaya devam etmelidir. Tabiki her şeyin başı sağlık. Ben Vahit Tunçbilek olarak Sağlığım el verdiği ölçüde bu hayalimi gerçekleştirmek için çalışacağım,çaba sarf edeceğim,azmedeceğim ve başaracağım.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu suyla Başiskele Sağlık Turiziminin merkezi olacak

Bu suyla Başiskele Sağlık Turiziminin merkezi olacak

 

Gazete Tutanak | Başiskele Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
POROMOSYON  TUTANAK
aile konak hastanesi
göçmen börekcisi
sönmez sigorta
özel çagdaş otomotiv