SEBİL AVM
nahar 1
yavuz inşaat
ibrahim oglu işaat
ayka
türaş
urfa bide lahmacun
DEĞİRMEN RESTORAN

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz
alrılift asansör
hasan

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

meyrat makine

Güncel

KOGED’İN ÇALIŞTAYI, 'KONU KADINSA' PROJESİ SONA ERDİ

“Konu Kadınsa” projesinin son faaliyeti olan Çalıştay programı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sivil Toplum Merkezi’nde yoğun protokol katılımı ile gerçekleşti.

24 Haziran 2014 Saat: 16:12
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 934 kez okunmuştur

KOGED’İN ÇALIŞTAYI, 'KONU KADINSA' PROJESİ SONA ERDİ
KOGED’İN ÇALIŞTAYI, 'KONU KADINSA' PROJESİ SONA ERDİ

Kocaeli’de toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yaratılmasına yönelik Ekim 2013 tarihinde çalışmalara başlayan KOGED, kadınların sosyal ve ekonomik açıdan güçlendirilmesi için birçok faaliyet hayata geçirdi.

 “Konu Kadınsa” projesi, KOGED tarafından Kocaeli Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (KASAUM) ve Başiskele Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi (BKKKM) ortaklığıyla uygulanıyor.

 Kocaeli Milletvekili, TBMM Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı Azize Sibel Gönül, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ayşe Sevim Gökalp, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Başiskele Belediye Başkan Danışmanı ve Başiskele Kent Konseyi Başkanı Fahri Uslu protokoldeki yerini aldı. Başiskele Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı ve Proje Koordinatör Yardımcısı Öznur Altıntaş’ın sunumu gerçekleştirdiği iki oturumdan oluşan çalıştay programı protokol konuşmaları ile başlayarak, proje koordinatörü ve KOGED dernek başkanı Gülhan Bütün’ün proje çıktılarını değerlendirmesi ve ardından proje ortaklarının değerlendirme ve bilgi paylaşımı ardından öğle yemeğine geçildi. Öğle yemeği ardından gerçekleşen ikinci oturumda da projenin faydalanıcıları olan eğitimi alan hedef grubundaki konuklar deneyim paylaşımında bulunarak program sona erdirildi.

 Kadın tiyatrosu çalışmalarına başladı

Şehit Selçuk Gökdağ Okulu velilerinin oynadığı tiyatro ekibi 2 gösterisini de Şehit Selçuk Gökdağ Okulunda gerçekleştirdi. Proje Koordinatör yardımcısı Öznur Altıntaş'ın yazıp yönettiği tiyatro ekibinde; Şehit Selçuk Gökdağ İlkokulu Müdürü Sabahat Çarıkçı Ulucutsoy, okul öğretmenlerinden Ayten Sarıışık, Zeynep Duray Dizdar, okul velilerinden Zeliha Karakuş, Burcu Budak, Refiye Atalar, Nalan Korkut, Azize Yolcu, Sevgi Demirol, Resul Korkut yer alıyor. Tiyatronun ses ve efekt yönetimini ise okulun müzik öğretmeni Tuğrul Kaya yapıyor. İki gösterisini de dolu salona oynayan tiyatro ekibi izleyicilerin yoğun ilgisinden oldukça memnun.

 Başiskele’de “Kadın-Erkek Eşitlik Birimi” için Atölye Çalışması

Başiskele Kent Konseyi Kadın Meclisinin ortak olduğu projenin sonunda Başiskele Belediyesi’nde eşitlik birimi kurulması teklif edilecekti. Bu kapsamda “Konu Kadınsa” Projesi koordinatörü KOGED ekibi ve ortakları Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sivil Toplum Merkezinde toplanarak atölye çalışmasını gerçekleştirdi. Atölyede 3 konu başlığı belirleyen ekip, sorun ağacı ve çözüm ağaçlarını oluşturarak güzel bir rapor hazırladı. Birleşmiş Milletler Kadınların İnsan Haklarının Geliştirilmesi Ortak Programı hakkında:

Sabancı Vakfı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women), Sabancı Üniversitesi ve Türkiye Belediyeler Birliği’nin işbirliğiyle 2015 yılı sonuna kadar 11 ilde yürütülüyor.

 Ortak Program’ın amacı, yerel düzeyde toplumsal cinsiyet eşitliği taahhütlerinin uygulanmasının hızlandırılması ve kadın haklarının güçlendirilmesine katkıda bulunmak için yerel yönetimlerin ve toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik çalışan kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının kapasitelerinin geliştirilmesidir.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu suyla Başiskele Sağlık Turiziminin merkezi olacak

Bu suyla Başiskele Sağlık Turiziminin merkezi olacak

 

Gazete Tutanak | Başiskele Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
POROMOSYON  TUTANAK
aile konak hastanesi
göçmen börekcisi
sönmez sigorta
özel çagdaş otomotiv