SEBİL AVM
nahar 1
yavuz inşaat
ibrahim oglu işaat
ayka
türaş
urfa bide lahmacun
DEĞİRMEN RESTORAN

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz
alrılift asansör
hasan

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

meyrat makine

Güncel

İlk kulaçlar Kerpe sahilinde atılacak

Kocaeli Açıksu Yüzme Şampiyonası’nın ilk etabı cumartesi günü Kerpe Halk Plajı’nda yüzülecek

13 Ağustos 2014 Saat: 14:47
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 838 kez okunmuştur

İlk kulaçlar Kerpe sahilinde atılacak
İlk kulaçlar Kerpe sahilinde atılacak

 

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenleyeceği Açıksu Yüzme Şampiyonası’nın ilk etabı 16 Ağustos Cumartesi günü yüzülecek. Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlemesi yapılan Kandıra’nın Kerpe Halk Plajı’nda gerçekleştirilecek ilk yarış saat 10.00’da başlayacak. Yarışa katılmak isteyen vatandaşlar için internet başvuru süresi 15 Ağustos Cuma günü sona eriyor. İnternet üzerinden başvuru yapamayanlar ise yarış günü saat 09.00’a kadar kayıt yaptırabilecek.  Açıksu Yüzme Şampiyonası’nın diğer etapları 23 ve 30 Ağustos tarihlerinde yüzülecek.

 

12 KATEGORİDE DÜZENLENECEK

Kerpe’de yapılacak olan yarışlar diğer etaplardaki gibi 12 kategoride düzenlenecek. Yarışlara, 12-14; 15-18; 19-25; 26-35; 36-45 ve 46 yaş üstü yüzücüler katılacak. Bu 6 farklı yaş kategorisi kadın-erkek grupları eklendiğinde 12 olarak belirlenecek.

 

NAKDİ ÖDÜL VERİLECEK

Yarışmada dereceye girenlere, madalya ve nakdi ödül verilecek. Tüm kategorilerde kadın-erkek gruplarında birinci olanlara 400 TL, ikinci olanlara 300 TL, üçüncü olanlara ise 200 TL ödül ve madalyaları verilecek. Yarışlar tüm kategoriler için 2 bin metre mesafede yüzülecek.

 

TİTİZ ÖNLEM

Yarışlar boyunca KOSKEM (Kocaeli Sahilleri Su Kazalarını Engelleme Merkezi) denizdeki yarış güvenliğini sağlayacak. Yarışlar süresince ayrıca Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler de görev yapacak. Yüzücülerin güvenliği, bot, cankurtaran ve dalgıçlar ile zodyak botlar tarafından sağlanacak. Yarış parkurları da yine Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi tarafından kurulacak.

 

YARIŞLARA YOĞUN İLGİ

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği yarışlara vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Çok sayıda vatandaş ve sporcu yarışlarda yer alabilmek için internet üzerinden başvuru yaptı.

 

BAŞVURULAR İNTERNET ÜZERİNDEN

Vatandaşlar yarışma için gerekli başvuru formuna Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi olan www.kocaeli.bel.tr adresi üzerinden erişebiliyor. Yüzücülerin başvuru formunu eksiksiz olarak doldurup ilgili bölümlerini imzaladıktan sonra belgeyi yeniden taratarak, aciksuyuzme@kocaeli.bel.tr adresine e-posta göndermeleri gerekiyor. Kesin kayıtlar; katılım için gerekli tüm belgelerin tamamlanmasından sonra, her yarış için ayrı ayrı belirtilen son başvuru tarihlerine kadar Yüzme İl Temsilcisi’ne elden yapılacak. Kayıt yaptıran yüzücüler yarışma günü 09.00’da Yüzme İl Temsilcisine elden kesin kayıt yaptırabilecek.

 

DİĞER ETAPLAR

Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan yarışların ardından şampiyonanın diğer etaplarına geçilecek. İkinci etap 23 Ağustos Cumartesi günü saat 10.00’da Darıca Bayramoğlu Halk Plajı’nda, son etap ise 30 Ağustos Cumartesi günü saat 12.00’de Mavi Bayraklı Karamürsel Altınkemer Halk Plajı’nda yüzülecek.

 

ZAFER BAYRAMI COŞKUSUNA ANLAM KATACAK

Son etabın 30 Ağustos Zafer Bayramı’na denk gelmesi ise yarışlara coşku katacak. Büyükşehir Belediyesi, bu anlamlı gün nedeniyle yarışlar öncesinde vatandaşlar ve katılımcılar için çeşitli gösteriler düzenleyecek.

 

YARIŞLAR VE SON BAŞVURU TARİHLERİ

23 Ağustos Cumartesi günü Darıca Bayramoğlu Halk Plajı’nda yapılacak yarış için son başvuru tarihi 22 Ağustos Cuma saat 17.00 ve 30 Ağustos Cumartesi günü Karamürsel Altınkemer Halk Plajı’nda yapılacak yarış için son başvuru tarihi ise 29 Ağustos Cuma saat 17.00 olarak belirlendi.

 

DETAYLI BİLGİ İÇİN

Vatandaşlar; Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi ile Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün 335 0 223 numaralı telefonundan başvurular ve yarışlarla ilgili detaylı bilgi edinebilir. Ayrıca Yüzme İl Temsilciliği’nden konuyla ilgi bilgi alınabilir.

 

YARIŞMA KURALLARI VE KATILIM ŞARTLARI

 

Yarışma kuralları ve katılım şartları ise şöyle:

Katılımcıların; Kocaeli Açık Su Yüzme Şampiyonası Başvuru Formunu (fotoğraflı) doldurup imzaladıktan sonra, başvuru formu üzerindeki sağlık raporunu imzalatıp onaylatması gerekmektedir.

18 Yaş altı yüzücülerin Başvuru Formu üzerindeki veli izin belgesini imzalatması gerekmektedir.

  • Yüzücüye ait nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
  • Varsa yüzme lisansı ve fotokopisi (Yüzme lisansı bulunanların 2014– 2015 sezonuna ait vizesinin de bulunması gerekmektedir),
  • Kesin kayıt yapılırken tüm yüzücülerin (18 yaş altı yüzücüler hariç) muvafakatname İmzalaması gerekmektedir.
  • Kandıra Kerpe, Darıca Bayramoğlu ve Karamürsel Altınkemer Yarışları tüm kategoriler için 2000 metre mesafede yüzülecektir.
  • Start, tüm kategoriler için aynı anda deniz içinden verilecektir.
  • Değerlendirme; yaş kategorilerine göre bayan – erkek olarak ayrı ayrı yapılacaktır.
  • Yarışmada Türkiye Yüzme Federasyonu Açık Su Yarışma Talimatları uygulanacaktır.
  • Bu şartları yerine getirmeyen ve kurallara uymayanlar yarışlara katılamazlar.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu suyla Başiskele Sağlık Turiziminin merkezi olacak

Bu suyla Başiskele Sağlık Turiziminin merkezi olacak

 

Gazete Tutanak | Başiskele Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
POROMOSYON  TUTANAK
aile konak hastanesi
göçmen börekcisi
sönmez sigorta
özel çagdaş otomotiv