SEBİL AVM
nahar 1
yavuz inşaat
ibrahim oglu işaat
ayka
türaş
urfa bide lahmacun
DEĞİRMEN RESTORAN

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz
alrılift asansör
hasan

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

meyrat makine

Güncel

Eylem yaparak maaş bordrosu yaktı

Büro Emekçileri Sendikası Kocaeli Şubesi kamu emekçilerine zam yapılmadığı gerekçesi ile Kocaeli Defterdarlığı önünde eylem yaparak maaş bordrosu yaktı.

15 Eylül 2014 Saat: 14:43
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 721 kez okunmuştur

Eylem yaparak maaş bordrosu yaktı
Eylem yaparak maaş bordrosu yaktı

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Kocaeli Şubesi üyeleri bugün kamu emekçilerinin maaşlarına zam yapılmaması gerekçesi ile Kocaeli Defterdarlığı önünde eylem gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen eylemde “Zam yoksa eylem var” sloganları atan BES Kocaeli Şubesi üyeleri tepkilerini maaş bordrolarını yakarak gösterdi. Eylem öncesinde BES Kocaeli Yönetim Kurulu adına basın açıklamasını okuyan Şube Başkanı Gülüzar Ateş, “ Tarihte ilk defa geçtiğimiz temmuz ayında kamu emekçilerinin ücretlerine zam yapılmamıştır. Bunun üzerine bizler, Büro Emekçileri Sendikası üyeleri “ Zam yoksa eylem var” diyerek iş bırakmış, alanlara çıkmış, taleplerimizi ifade etmiştik. Ancak görüyoruz ki siyasi iktidar bizim taleplerimizi duymamakta ısrarcı” dedi.


BİR KEZ DAHA UYARIYORUZ
BES Kocaeli Şubesi adına basın açıklamasını okuyan BES Kocaeli Şube Başkanı Gülüzar Ateş, AKP iktidarını son kez uyardıklarını dile getirerek, “ Tahammüllerimizi daha fazla zorlamayın, 25 yıldır sürdürdüğümüz insanca yaşam mücadelemizi görmeyen siyasi partilerin akıbeti ortadadır. Yandaş sendikanızın sizi alkışlattığı kitlelere aldanmayın, bizler kamu emekçileri olarak taleplerimizi görmeyen, sizden ve yandaş sendikanızdan bunun hesabını soracağız” diye konuştu.


TALEPLERİNİ SIRALADILAR
BES adına siyasi iktidardan çeşitli taleplerde bulunan Ateş, kamu emekçilerinin taleplerini sıradı. Ateş, “ 2013 ve 2014 yılına ilişkin ikramiye, fazla çalışma ücreti, yol ücreti ve kadroya geçişler nedeniyle oluşan ekonomik kayıpların karşılanmasını ve güvence altına alınmasını, performans sistemi uygulamalarına son verilmesini, başta taşeron çalıştırmak üzere güvencesiz çalıştırmaların yasaklanmasını, insanca yaşam ve koşulları için, grevli toplu sözleşme hakkı önündeki tüm engellerin kaldırılmasını ve özgür bir toplusözleşme düzeninin yaratılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.


MAAŞ BORDROSU YAKTILAR
Defterdarlık önünde yapılan basın açıklamasının ardından BES Kocaeli Şubesi üyelerini tepkilerini ortaya koymak için maaş bordrosu yaktı. Maaş bordrosu yakan BES üyeleri daha insanca bir yaşam arzuladıklarını dile getirerek, taleplerinin karşılanmaması takdirinde eylemlerinin süreceğini ifade etti. Maaş bordrosu yakma eyleminin ardından sendika üyeleri olaysız bir şekilde dağıldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu suyla Başiskele Sağlık Turiziminin merkezi olacak

Bu suyla Başiskele Sağlık Turiziminin merkezi olacak

 

Gazete Tutanak | Başiskele Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
POROMOSYON  TUTANAK
aile konak hastanesi
göçmen börekcisi
sönmez sigorta
özel çagdaş otomotiv