SEBİL AVM
nahar 1
yavuz inşaat
ibrahim oglu işaat
ayka
türaş
urfa bide lahmacun
DEĞİRMEN RESTORAN

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz
alrılift asansör
hasan

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

meyrat makine

Güncel

Dilovası Çöp İçin Yürüdü

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZAYDAŞ’ın Dilovası’ndaki çöp toplama alanından sızan çöp sularının ilçede kötü kokulara neden olması, ilçede yaşayan vatandaşların büyük tepkisini çekiyor.

21 Haziran 2014 Saat: 22:41
Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 729 kez okunmuştur

Dilovası Çöp İçin Yürüdü
Dilovası Çöp İçin Yürüdü
Dün akşam Dilovası’ndaki Özgürlük Parkı'nda toplanan 200’e yakın genç, toplantıya davet ettikleri CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan’a İZAYDAŞ’ı şikayet ederek bu sorunu gündeme getirmesini istediler.Çevre kuruluşu temsilcilerinin de katıldığı toplantıda Milletvekili Kaplan’a dert yanan gençler, “İZAYDAŞ’ın çöp depoladığı alandan sızan çöp suları kötü kokular yayıyor. Yetkililer ise bu konuya duyarsız kalıyorlar ve çözmüyorlar” diye konuştular.Dilovası’nın ihmal edildiğini ve sorunlarının çözülmediğini anlatan gençler, toplantıya katılan Milletvekili Kaplan’ın daha önceden Dilovası’nın çevre ve diğer sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gündeme getirdiğini ve bu sorunu da getirmesini istediler.

Kaplan:”Dilovası’nı gözden çıkarıyorlar”


Vatandaşların sorunlarını dinledikten sonra bir konuşma yapan Milletvekili Kaplan, “2006 yılındaki raporlara göre yeni sanayi tesisi kurulmaması gerekirken 6 OSB kurdular ve çevre sorunlarını çözmediler. En fazla göç alan Dilovası ilçesinde nüfus bir önceki sayıma göre 5 bin azaldı. Dilovası’na hizmet vermiyorlar. Dilovası’ndaki insanları sorunlarla baş başa bırakarak göçe zorlamayın” dedi.Dilovası’nın sorunlarını yıllardır dile getirdiklerini kaydeden Milletvekili Kaplan, “Büyükşehir başkanına, valiye diyorum ki, ‘Eğer Dilovası’nı taşımayı düşünüyorsanız, çıkın söyleyin. Ama düşünmüyorsanız da hizmet verin” dedi. Milletvekili Kaplan, toplantıya katılan vatandaşlara birlik olmaları yönünde öneride bulunarak, “Ancak bu şekilde Dilovası’na sahip çıkarsınız. Hangi siyasi düşünceye sahip olursanız olun önemli olan yaşadığınız şehre sahip çıkmaktır. Ben de her zaman sizin yanınızda yer alıp, sorunlarınızın çözümünde elimden geleni yapacağım” dedi.Milletvekili Kaplan, İZAYDAŞ’ın neden olduğu çöp suyu kokusuyla ilgili de yetkililerle görüşeceğini, çözülmediği taktirde de mecliste gündeme getireceğini sözlerine ekledi.

Bu suyla Başiskele Sağlık Turiziminin merkezi olacak

Bu suyla Başiskele Sağlık Turiziminin merkezi olacak

 

Gazete Tutanak | Başiskele Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
POROMOSYON  TUTANAK
aile konak hastanesi
göçmen börekcisi
sönmez sigorta
özel çagdaş otomotiv