SEBİL AVM
nahar 1
yavuz inşaat
ibrahim oglu işaat
ayka
türaş
urfa bide lahmacun
DEĞİRMEN RESTORAN

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz
alrılift asansör
hasan

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

meyrat makine

Güncel

Cemiyetten Ankara’da seri ziyaretler

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti yöneticileri Ankara’da mesleki sorunları aktarmak ve projeler hakkında destek istemek amacıyla dün Ankara’da bir dizi temaslarda bulundu.

27 Haziran 2014 Saat: 16:46
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 747 kez okunmuştur

Cemiyetten Ankara’da seri ziyaretler
Cemiyetten Ankara’da seri ziyaretler

KOCAELİ Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Halit Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri önceki gün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ve Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğünde bir dizi temaslarda bulundular. Başkan Halit Yılmaz’ın yanı sıra başkan vekili Çetin Gürol, başkan yardımcısı Cüneyt Türesin, yöneticiler Sercan Özden, Murat Ulaşan ve Nebiye Azak hazır bulundu. Mecliste gerçekleştirilen ziyaretlerde ilk durak Basın Müzesi’ne ziyaretleri ile onurlandıran ve eşinin Cumhuriyet Gazetesi’ndeki masa lambasını müzemize bağışlayan TBMM Başkan Vekili Güldal Mumcu’nun makamı oldu

 

SORUNLAR VE ÖNERİLER

CHP Kocaeli Milletvekillerimiz Haydar Akar ve Mehmet Hilal Kaplan’ın da hazır bulunduğu ziyaret samimi bir havada gerçekleşti. Meslektaşlarımızın sorunları ve çözüm yolları ile ilgili olarak bilgiler verildi. Güldal Mumcu’nun ardından Haydar Akar ve Mehmet Hilal Kaplan’a mesleki sorunlar ve çözümleri ile ilgili hazırlanan dosyalar teslim edildi. Bir sonraki adres ise sırayla AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün ve MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan oldu.

 

İNTERNET HABERCİLİĞİ

Ardından öncelikle İzmitli olması ve gazetecilik mesleğinden gelmesi nedeniyle AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca’nın makamında mesleğimizin sorunları ile ilgili bir görüşme gerçekleştirildi. Özellikle internet haberciliği ile ilgili yasal düzenlemenin biran evvel çıkarılması konusunda destek istendi. İlgili kararın komisyonlardan çıktığını ve genel kurula inmesinin beklendiğini ifade etti.

 

SERİ ZİYARETLER

Milletvekilleri İlyas Şeker ve Mehmet Ali Okur’un makamlarına gerçekleştirilen ziyaretler sonrasında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın meclisteki odasında görüşme gerçekleştirildi.  Mesleğin sorunları ve çözümleri ile ilgili bilgilendirme dosyası kendisine takdim edildi. Başkan Halit Yılmaz, özellikle meslektaşlarımıza yönelik milletvekilliği döneminden bu yana Bakan Işık’ın takibinde olduğu meslektaşlarımıza TOKİ tarafından konut yapılması projesi ile ilgili konuyu aktardı.

 

IŞIK’IN GAYRETİ

Bakan Işık’ta Arızlı bölgesinde 20 dönümlük bir arazinin bulunduğunu ve bu konuda TOKİ’ye arazi devir işlemi yapılması ile ilgili olarak Kocaeli Valisi Ercan Topaca ve TOKİ Başkanı Ergün Turan ile heyetimiz bulunduğu anda telefon görüşmesi yaparak, çalışmalarla ilgili bilgilendirilmesini istedi.

Diğer taraftan Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğü’nün Kocaeli’ne kurulması ile ilgili olarak da talebimiz iletildi.

 

DESTEK SÖZÜ

Bakan Işık, bu konuda da Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile görüşeceğini ve bu konuda da yapılması gerekenler konusunda destek sözü verdi. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti heyeti ardından Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya’yı makamında ziyaret etti. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Halit Yılmaz, Genel Müdürlük çalışmalarını yakından takip ettiğini ve ciddi başarılara imza attıklarını belirtti.

 

GÜÇLÜ BİR MEDYA

BYEGM İl Müdürlüğü’nün Kocaeli’ne de kurulması konusunda görüşünü aktaran Başkan Yılmaz’ın temennilerine destek verdiğini ifade eden Genel Müdür Karakaya, “ Kocaeli yerel basın anlamında güçlü illerimiz arasında geliyor. Bizde sizin gibi bu konuda çalışmalarımız olacaktır. Kocaeli’de görev yapan meslektaşlarımıza daha iyi hizmet etmek bizlerde isteriz” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu suyla Başiskele Sağlık Turiziminin merkezi olacak

Bu suyla Başiskele Sağlık Turiziminin merkezi olacak

 

Gazete Tutanak | Başiskele Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
POROMOSYON  TUTANAK
aile konak hastanesi
göçmen börekcisi
sönmez sigorta
özel çagdaş otomotiv