SEBİL AVM
nahar 1
yavuz inşaat
ibrahim oglu işaat
ayka
türaş
urfa bide lahmacun
DEĞİRMEN RESTORAN

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz
alrılift asansör
hasan

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

meyrat makine

Güncel

Camiler Allah'ın evidir

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş,Genel Koordinatör Nihat Abiş,Başkan Yardımcıları Levent Değirmenci ve Kemal Kahraman ile birlikte İlçe genelindeki tüm camilerin içindeki halıların temizliği için başlatılan çalışmaları yeri

24 Haziran 2014 Saat: 15:19
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 1.033 kez okunmuştur

Camiler Allah'ın evidir
Camiler Allah'ın evidir

Değirmendere Merkez  Camii'nde  incelemede bulunup yetkililerinden bilgi alışverişinde bulunan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş; Camiler Müslümanların Allah'a ibadet ettikleri yerlerdir. Yeryüzünün en şerefli yerleri olan camilere "Allah'ın evi" denilmektedir. Camiler, zengin-fakir, köylü-şehirli, amir-memur, resmi-sivil,yaşlı-genç kısaca herkesimden insanımızı bünyesinde toplayan mekânlardır. Bir ülkenin, Müslüman ülkesi olmasının mührü ve tapu senetleridir.

 Camiler; aynı safta omuz omuza, diz dize namaz kıldığımız mabetlerdir. Üzüntülerimizi giderdiğimiz, moralimizi müspet anlamda düzelttiğimiz, birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik duygularımızı, hoşgörü anlayışımızı güçlendirdiğimiz ve pekiştirdiğimiz yerlerdir. Birbirimize merhamet etmeyi, acıları paylaşmayı, kimsesiz-yoksul, dul ve yetimlere yardım etme duygularını kazandığımız mabetlerdir.

 Camilerimizin daha temiz, daha bakımlı olması için gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Gölcük Belediyesi olarak İlçe genelindeki mevcut camilerin temizliğini, gerektiğinde onarımına imkanlar ölçüsünde destek ve katkı sağlamaktayız.

Gölcük Belediyesi olarak özel bir şirketle anlaşma sağladık. Gölcük İlçe genelindeki camilerimizin halıları özel bir sistemle temizletiyoruz. Bu çalışma ile cami içindeki halılar daha güzel temizleniyor, halılar bu sistemle temizlenirken herhangi bir yıpranma ve ıslaklık olmadan namaz vakitlerinde vatandaşlarımız ibadetlerine hazır hale getirilmiş oluyor. Hem zamandan tasarruf hem de kolay ve pratik bir şekilde Ramazan ayı öncesinde Camilerimizin halıları temizlenmiş oluyor dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu suyla Başiskele Sağlık Turiziminin merkezi olacak

Bu suyla Başiskele Sağlık Turiziminin merkezi olacak

 

Gazete Tutanak | Başiskele Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
POROMOSYON  TUTANAK
aile konak hastanesi
göçmen börekcisi
sönmez sigorta
özel çagdaş otomotiv