SEBİL AVM
nahar 1
yavuz inşaat
ibrahim oglu işaat
ayka
türaş
urfa bide lahmacun
DEĞİRMEN RESTORAN

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz
alrılift asansör
hasan

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

meyrat makine

Güncel

Büyükşehir’den gençlere “Gençlik Kampı”

Genç STK’ların katılacağı Gençlik Kampı, Ramazan ve Ağustos ayı içinde gerçekleştirilecek.

26 Haziran 2014 Saat: 11:18
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 924 kez okunmuştur

Büyükşehir’den gençlere “Gençlik Kampı”
Büyükşehir’den gençlere “Gençlik Kampı”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak hizmet veren Gençlik Hizmetleri Merkezi, Kocaeli’nde faaliyet gösteren genç STK’lar için Gençlik Kampı açıyor. Samanlı Dağları zirvesinde bulunan Aytepepark kamp tesislerinde gerçekleştirilecek olan Gençlik Kampı’nda gençler, sosyal etkinliklerin yanı sıra önemli akademisyenlerin yer alacağı seminerlere katılacak.

 

TEMMUZ VE AĞUSTOS DÖNEMİNDE

Gençlik Kampı Temmuz ve Ağustos olmak üzere iki dönemden oluşacak. Ramazan ayı programında 8 grup kamp yapacak ve her grupta yaklaşık 60 kişi yer alacak. Toplamda Ramazan ayı kampı yaklaşık 500 kişi ile icra edilecek. Ağustos ayı programı ise 8 gruptan oluşacak ve her grupta 100 öğrenci olacak. Toplamda 800 genç ile kamp gerçekleştirilecek ve her iki dönem sonunda yaklaşık bin 300 genç kamp yapmış olacak.

 

ANLAMLI  AMAÇ

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Kampı için ise anlamlı bir amaçla yola çıktı. Amaçlar içinde, “Gençlerin milli ve manevi yönden gelişimlerine katkı sunmak, farklı kültürlerden gelen gençlerin kaynaşmasını ve yeni dostluklar kurulmasını sağlamak, kültürel geleceğimize katkı sunmak, gençler arasında dayanışma ruhunu güçlendirmek, gençlerin disiplinli bir hayata hazırlanmalarına yardımcı olmak ve milli-manevi değerler eğitimi ile insan merkezli bir yaklaşım sergilemek” yer alıyor.

 

YOĞUN VE ZEVKLİ PROGRAM

Her iki dönemde öğrenciler kitap okumadan, film izlemeye ve sosyal etkinliklere kadar yoğun bir program içinde olacak. Birinci dönemin Ramazan ayına denk gelmesi sebebiyle kampta iftarlar ve sahur programları düzenlenecek.

 

EĞİTİM SEMİNERLERİ DÜZENLENECEK

Gençlik Kampı içinde Doç. Dr. Ekrem Demirli ve Doç. Dr. Ömer TÜRKER gibi önemli akademisyenlerin katılacağı seminerler düzenlenecek. Ayrıca milli ve manevi değerler ile gençliğe yönelik çeşitli eğitim seminerleri verilecek. Bu çerçevede her grupta 2 saatlik ve 16 grup için toplamda 32 saatlik bir eğitim etkinliği planlandı.

 

OKUTULACAK KİTAPLAR

Kamp süresince öğrenciler, Ord. Prof. Dr. Ali Fuat Başgil’in “Gençlerle Başbaşa” ile Prof. Dr. Osman Öztürk’ün “Genç Adam” kitaplarını okuyacak.

 

SOSYAL ETKİNLİKLER

Her iki dönemde de öğrenciler birçok sosyal ve sportif etkinliğe katılacak. Sosyal etkinlikler içinde Sineterapi, (Film İzleme)Okçuluk, Paintball, Doğa Yürüyüşü, Gece Yürüyüşü, Takım Oyunları, Futbol, Voleybol, Satranç ve Kelime Yarışmaları yer alacak.

 

HEDİYELER VERİLECEK

Öte yandan Gençlik Kampı’na katılan her öğrenciye, satranç takımı, Osman Nuri Topbaş, Ali Fuat Başgil, Falih Rıfkı Atay ve Osman Nuri Topbaş kitaplarının yanı sıra, mangala takımı, şapka, tişört, kamp hatıra fotoğrafı ve logolu kupa hediye edilecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu suyla Başiskele Sağlık Turiziminin merkezi olacak

Bu suyla Başiskele Sağlık Turiziminin merkezi olacak

 

Gazete Tutanak | Başiskele Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
POROMOSYON  TUTANAK
aile konak hastanesi
göçmen börekcisi
sönmez sigorta
özel çagdaş otomotiv