SEBİL AVM
nahar 1
yavuz inşaat
ibrahim oglu işaat
ayka
türaş
urfa bide lahmacun
DEĞİRMEN RESTORAN

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz
alrılift asansör
hasan

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

meyrat makine

Güncel

Bu ekip can kurtarıyor

Yeditepe Üniversitesi Arama Kurtarma Kulübü (YÜDAK), Kandıra- Cebeci sahilinde cankurtaranlık hizmeti veriyor

8 Ağustos 2014 Saat: 14:39
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 1.061 kez okunmuştur

Bu ekip  can kurtarıyor
Bu ekip  can kurtarıyor

Üniversitelerin bünyesinde öğrencilerin kurduğu çeşitli kulüpler yer alıyor. Farklı alanlarda hizmet veren bu kulüpler arasında en anlamlı işi yapan Yeditepe Üniversitesi Arama Kurtarma Kulübü (YÜDAK), çalışmalarını insan hayatı kurtarma üzerine gerçekleştiriyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Kocaeli Su Kazaları Engelleme Merkezi (KOSKEM) bünyesinde görev alan YÜDAK, sudaki imdat çığlıklarına anında müdahale ediyor.   

 

YAZ TATİLİNDE CANKURTARANLIK YAPIYORLAR

Yeditepe Üniversitesi bünyesinde kurulan ve kısa adı YÜDAK olan Yeditepe Üniversitesi Arama Kurtarma Kulübü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nde gönüllü olarak da görev yapıyor. Kulübün en anlamlı çalışması Kandıra- Cebeci sahilinde gerçekleşiyor. Yaşıtları yaz tatilini dinlenerek geçirirken, YÜDAK öğrencileri Cebeci’de cankurtaranlık hizmeti veriyor.

 

ÜNİVERSİTE DESTEK VERİYOR

Yeditepe Üniversitesi, YÜDAK’ın KOSKEM’le cankurtaranlık hizmeti vermesine 2 adet sedyeli jetski, 2 adet bot, gözetleme ve kurtarma ekipmanlarıyla destek veriyor. Kulüp başkanı Kerim Bedri Saçan, KOSKEM’le 2005’ten bu yana birlikte çalıştıklarını ifade etti. Saçan, “KOSKEM’le 7 dönem gönüllü itfaiyecilik eğitim çalışması yaptık. Van depreminde kurtarma çalışmalarına katıldık. Arama kurtarmalarda ekibimizin kondisyonunu sıcak tutmak amacıyla cankurtaranlık hizmeti vermeye başladık. Bunun için en uygun yerin Kocaeli olacağını düşündük. KOSKEM’den bu konuda eğitim aldık. Cebeci sahilinde bir kurtarma istasyonu kurduk” dedi.

 

2 YILDA 60 CAN KURTARDILAR

YÜDAK’ın çalışmalarına KOSKEM’in her konuda destek olduğunu belirten YÜDAK Başkanı Kerim Bedri Saçan, “KOSKEM bize her anlamda destek sağlıyor. Bizde bunun sorumluluğu altında çalışmalarımızı en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Her hafta 2-3 kez İstanbul’dan buraya can kurtarmaya geliyoruz. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na ve bize desteğini esirgemeyen okulumuza çok teşekkür ediyorum. Geçen yıl 35 vakayla karşılaşırken bu yıl Ramazan’la birlikte 25 civarında kurtarma yaptık.

 

YÜDAK BAŞARILI İŞLER YAPIYOR

İtfaiye Daire Başkanlığı Afkon Şube Müdürü Ömer İslamoğlu, KOSKEM projesi içerisinde YÜDAK’la iki yıldır birlikte çalıştıklarını dile getirdi. Ömer İslamoğlu, “YÜDAK gerçekten burada başarılı işler yapıyor. YÜDAK topluluğuna ve Yeditepe Üniversitesi yönetimine desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum’’ ifadesini kullandı.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu suyla Başiskele Sağlık Turiziminin merkezi olacak

Bu suyla Başiskele Sağlık Turiziminin merkezi olacak

 

Gazete Tutanak | Başiskele Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
POROMOSYON  TUTANAK
aile konak hastanesi
göçmen börekcisi
sönmez sigorta
özel çagdaş otomotiv