SEBİL AVM
nahar 1
yavuz inşaat
ibrahim oglu işaat
ayka
türaş
urfa bide lahmacun
DEĞİRMEN RESTORAN

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz
alrılift asansör
hasan

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

meyrat makine

Güncel

Başiskele’nin ilk SİAD’ı kuruldu

Başiskele ve Başiskeliler adına girişimci iş adamlarını bir araya getirmeyi hedef edinen BAŞSİAD kuruldu. İşadamı Barış Arat’ın yönetim kurulu başkanlığını üstlendiği dernek, şimdiden işadamlarının ilgi odağı oldu

15 Eylül 2014 Saat: 11:42
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 1.156 kez okunmuştur

Başiskele’nin ilk SİAD’ı kuruldu
Başiskele’nin ilk SİAD’ı kuruldu

Kuruluş çalışmalarını tamamlayan Başiskele Sanayici ve İşadamları Derneği (BAŞSİAD) resmen kuruldu. BAŞSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Barış Arat, Kocaeli’deki SİAD profilin değişmesi gerektiğine inandıklarını ifade ederek, kimlik, inanç, siyasi ve cinsiyet ayrımı yapmaksızın Başiskele başta olmak üzere tüm Kocaeli iş dünyasının birlikteliğine katkı sunmak için yola çıktıklarını söyledi.

SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ OLACAĞIZ

Üyelerinin firmalarının tanınması, birbirleri arasındaki ticaretin geliştirmesi, ortak proje üretmesi, yurtiçi ve yurtdışı yeni pazarlar bulunması, ARGE çalışmaları yapılması, üyelere ticari ve bireysel gelişim eğitimleri verilmesi, Başiskele ve Başiskele dışındaki ekonominin entegraaasyonu, kadın ve genç girişimcilerin cesaretlendirilmesi gibi konuların ana çalışma hedefleri arasında olacağına vurgu yapan Başkan Barış Arat, ‘BAŞSİAD olarak,  projeler geliştirerek, iş dünyasını ilgilendiren sorunları ve çözüm önerilerini kamuoyu ile paylaşıp, yetkili kurumlara duyuracağız. Üyelerimiz arasında güç birliği sağlayarak ortak çalışma zemini oluşturacağız. Üyelerimizin sorunlarına sahip çıkarak, toplumdaki öncü ve girişimci niteliklerini geliştirmek üzere bağımsız bir platformda, temsil tabanı geniş, güçlü bir örgütlenme gerçekleştirmek için mücadele edeceğiz’ dedi.

KOCAELİ’NİN MARKALAŞAN ŞEHRİ

Kocaeli’nin yükselen değerlerinin arasında Başiskele geldiğini ve Kocaeli’nin markalaşan şehrinin Başiskele olduğuna vurgu yapan, BAŞSİAD olarak bölgenin tanıtılmasına ve gelişimine katkı sağlayıp, ilçede bulunan sanayi ve işadamlarının sorunlarının çözümünde bürokrasi ile köprü vazifesi kurarak üyelerinin sesi olacaklarını ifade eden Başkan Arat, ‘BAŞSİAD olarak eğitim, seminer, çalıştay, fuar gibi organizasyonlarla üyelerimizin kişisel, kurumsal, rekabet ve verimlilik konularında gelişimine katkı sağlayacağız. Bölgenin dinamikleriyle iş birliği ve iletişimi güçlü tutarak proje ve çözüm ortağı olacağız. Tecrübe paylaşım toplantıları, araştırmalar, yurt içi ve uluslar arası iş gezileri gibi daha birçok etkinlik düzenlemeyi hedefliyoruz’ diye konuştu.

ORTAK PROJE ÜRETECEĞİZ

Oda, dernek ve sivil toplum kuruluşlarıyla sürekli dialog içerisinde olacaklarını, ürettikleri projelerle Kocaeli’de STK’lara öncülük edeceklerini kaydeden Barış Arat, ‘BAŞSİAD’tan çıkan enerjiyle öncelikle güzel ülkemiz başta olmak üzere, Başiskele ve Kocaelimizin gelişimine katkı sunabilecek her alanda etkin, güçlü ve saygın bir sivil toplum kuruluşu (STK) olacağız. Evrensel hukuk normlarına, insan haklarına ve ekolojik dengeye saygılı ve sahip çıkan bir STK olacağız. Tabi ki bunları yapabilmek için de ekonomik ve etik kriterlerimiz olacaktır.

Olur mu ? Biz inanırsak olur.. Siz inanırsanız olur..  Çok çalışır ve örgütlenirsek olur...

Ayrımsız ve herkese aynı mesafeden yaklaşırsak olur... Kendimiz için istediğimizi herkes için istersek olur... Eski alışkanlıklarımızdan arınırsak olur... Birlikten güç alırsak olur... Birlikte güçlü olursak olur... Olur mu ? Olur... Olacak...

YÖNETİM KURULUNDA KİMLER VAR?

Barış Arat (Başkan), Şener Özen (Başkan Yardımcısı), Eyüp Şahintürk (Başkan Yardımcısı), Ayşe Nur Kahraman Aytekin (Başkan Yardımcısı), Ceyhan Çağlayan (Genç BAŞSİAD Başkanı) Selehattin İriç, Emrullah Keskin, Erdinç Küçükateş, Hakan Günister ve Batuhan Kandemir yönetim kurulu üyesi

BAŞKAN BARIŞ ARAT KİMDİR?

İzmit doğumlu olan Başkan Barış Arat, Sakarya Üniversitesi Makine Bölümünden başarıyla mezun olduktan sonra kendi işini kurarak ticarete atıldı. Yurt içi ve yurt dışı birçok başarılı projelere imza atan ve halen Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetlere hatırı sayılır proje ihracatı yapan ilimizin büyük firmalarından olan Barat Endüstriyel Plastik Ltd.Şti. Yönetim Kurulu başkanlığını yürüten Başkan Arat, Türkiye Kalite Derneği (KALDER) ve Makine Mühendisleri Odası (TMMOB) üyesidir. İyi düzeyde İngilizce bilen Barış Arat, 32 Yaşında, evli ve 1 çocuk babasıdır.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu suyla Başiskele Sağlık Turiziminin merkezi olacak

Bu suyla Başiskele Sağlık Turiziminin merkezi olacak

 

Gazete Tutanak | Başiskele Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
POROMOSYON  TUTANAK
aile konak hastanesi
göçmen börekcisi
sönmez sigorta
özel çagdaş otomotiv