SEBİL AVM
nahar 1
yavuz inşaat
ibrahim oglu işaat
ayka
türaş
urfa bide lahmacun
DEĞİRMEN RESTORAN

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz
alrılift asansör
hasan

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

meyrat makine

Güncel

Başiskele hazırlıklı

Türkiye’yi acıya boğan 17 Ağustos 1999 Gölcük merkezli depremin üzerinden 15 yıl geçti. Yaşanan acıların unutulmadığı ve pek çok ders çıkarılması gereken depremin ardından geçen onca yılda hangi tedbirler alındı ya da alınıyor

20 Ağustos 2014 Saat: 12:55
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 1.682 kez okunmuştur

Başiskele hazırlıklı
Başiskele hazırlıklı

Yapılaşmanın çok hızlı ilerlediği Başiskele’de İmar ve Şehircilik biriminden sorumlu Başiskele Belediye Başkan Yardımcısı Köksal Ayabakan, “Olası bir depreme hazırlıklıyız, önceliğimiz her zaman Başiskeleli’nin sağlıklı ve güvenli bir şekilde yaşamını sürdürmesi” dedi

Türkiye’yi acıya boğan 17 Ağustos 1999 Gölcük merkezli depremin üzerinden 15 yıl geçti. Bu sürede yaşanan acılar unutulmadı ama depremin hemen ardından uzmanların yaptığı “30 yıl içinde İstanbul’u etkileyecek büyük bir deprem geliyor” uyarısı hala akıllarda mı? Olası bir depreme karşı yetkililerin aldıkları önlemler yeterli mi? Kocaeli’nin derin yaralar aldığı 17 Ağustos depreminde Başiskele’de acı kayıpların yaşandığı ilçelerden biri oldu. Hızla gelişen ve yeni yapılarla şekillenen ilçede imar ne durumda, depreme yönelik tedbirler alınıyor mu?

“ÖNCELİĞİMİZ SAĞLIKLI YAŞAM”

2009 yılında 5 beldenin birleştirilmesiyle ilçe olan, nüfusu hızla artan Başiskele’de yeni yapılara olan ihtiyaçta her geçen artıyor. İhtiyacı karşılamak adına pek çok ev ve sitelerin yapıldığı ilçede yetkililer depreme yönelik ne tür tedbirler alıyor? Konuyla ilgili bilgisine başvurduğumuz İmar ve Şehircilik biriminden sorumlu Başiskele Belediye Başkan Yardımcısı Köksal Ayabakan gazetemize depreme yönelik yaptığı değerlendirmede, “Vatandaşlarımızın sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürmesi her zaman önceliğimiz oldu. Olmaya da devam edecek. Yaptığımız tüm çalışmalar Başiskele halkının güvenliği ön planda tutularak gerçekleştiriliyor” dedi.

AFET İSTASYONLARI KURULUYOR

Bir daha deprem yaşanmamasını dileyen Ayabakan, olası bir depreme yönelik çalışmaların aralıksız sürdüğünün altını çizerek, “İlçemize 3 kattan fazla bina yapılmasına izin verilmiyor. Zemin raporları ve etüt çalışmaları incelenerek bina yapılmasına izin veriliyor. Eski ve metruk binalar yıkılıyor. Kent estetiğine uygun olmayan problemler gideriliyor. Depremle ilgili gerekli hazırlıklar, tatbikatlar yapılıyor. Olası bir depremde sağlıklı ve güvenli toplanma yerlerini belirleme çalışmaları sürüyor” dedi. Depremle ilgili okullarda öğrencilere ve konutlarda yaşayan vatandaşlara yönelik kamuoyu bilgilendirme çalışmalarının her an yapıldığına dikkat çeken Ayabakan, “İlçemizde belli bölgelerde afet istasyonları kurmaya yönelik çalışmalarımız sürüyor. Projeleri hazır olan afet istasyonlarının ilki kısa bir süre içinde hayata geçecek” dedi.

 

 

 

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu suyla Başiskele Sağlık Turiziminin merkezi olacak

Bu suyla Başiskele Sağlık Turiziminin merkezi olacak

 

Gazete Tutanak | Başiskele Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
POROMOSYON  TUTANAK
aile konak hastanesi
göçmen börekcisi
sönmez sigorta
özel çagdaş otomotiv