SEBİL AVM
nahar 1
yavuz inşaat
ibrahim oglu işaat
ayka
türaş
urfa bide lahmacun
DEĞİRMEN RESTORAN

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz
alrılift asansör
hasan

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

meyrat makine

Güncel

Akademi Hastanesi Başiskele'de Hizmete Başladı

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın girişimleriyle Başiskele’den Kocaeli halkına ve yakın coğrafyaya en kaliteli sağlık hizmeti sunulacak. Kısa bir süre önce temeli atılarak yapımı tamamlanan Akademi Hastanesi hizmet vermeye b

23 Temmuz 2014 Saat: 14:12
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 3.027 kez okunmuştur

Akademi Hastanesi Başiskele'de Hizmete Başladı
Akademi Hastanesi Başiskele'de Hizmete Başladı

 Resmi açılışın Eylül sonunda yapılması planlanan hastane Başiskele lokalinden Kocaeli’de ve Türkiye’de sağlık turizmini hareketlendirecek.

 Yatırımın adresi olan Başiskele, adını sağlık turizmi ile dünyaya duyurmak için kolları sıvadı. Yatırımcılara Başiskele’ye yatırım yapmaları için gerekli desteği gösteren Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz deyim yerindeyse ektiğini biçmeye başladı. Yatırımcı işletmelerin önünü açan Başkan Ayaz sayesinde bir proje daha kısa sürede tamamlandı. 12 bin 500 m² alan üzerine kurulan Akademi hastanesi Ovacık Mahallesi D-130 Karayolu kenarında hizmet vermeye başladı. Başiskele’de halen yapımı devam eden Symbol Kocaeli Medikal Park ve Romatem Rehabilitasyon Merkezi inşaatlarının tamamlanmasıyla sağlık turizmi daha da haraketlilik kazanacak.

 

KUBİLAY KIRMAN’DAN BAŞKAN AYAZ’A ÖZEL TEŞEKKÜR

Yeni hastane binasında Başiskele Belediye Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ı ağırlayan Akademi Hastanesi yönetim kurulu başkanı Kubilay Kırman halkımızdan gelen büyüme talepleri, yapıcı eleştirileri ve istekleri yerine getirerek kadromuzu genişlettik. Hastanenin açılmasında çok büyük katkıları olan, önümüzü açan Başiskele Belediye Başkanımız Hüseyin Ayaz’a özel teşekkür ediyorum dedi.

 

SAĞLIK TURİZMİN ADRESİ BAŞİSKELE

 

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz ise Başiskele’ye yatırım yapan sağlık kuruluşlarının her birinin kendi alanında öncü olduğunu belirterek Başiskele önceden oluştuğu beldeler itibariyle sanayisi ile anılıyordu. Şimdi ise sanayisi değil turizmi ile gündeme geliyor. Biz sanayiyi %17 oranında küçülttük, daha çok turizme ağırlık verdik ve bu turizmin başında da sağlık turizmi geliyor. Başiskele’de ilk olarak hizmete giren Akademi Hastanesi’nin yurtdışı hasta beklentileri var. Yapılan otellerimiz sayesinde hasta yakınlarını da Başiskele’de ağırlayabileceğiz. Başiskele sağlık turizmi ile Kocaeli’ye katkı sağlıyor. Başiskele ve Kocaeli halkı burayı gördükten sonra ne kadar önemli bir eser kazandırıldığını, kendilerinin de ne kadar düşünüldüğünü ne kadar değer verildiğini bu hastaneye geldiğinde anlayacaktır dedi. Akademi Hastanesi’nde 32 Poliklinik odası, 4 ameliyathane, 2 doğumhane, 19 genel yoğun bakım ünitesi, 18 yeni doğan yoğun bakım ünitesi, 6 adet müşahede, 5 kvc yoğun bakım olmak üzere toplam 114 yatak kapasiteli ve bu büyüklüğü ile günde 1100 kişiye ayakta hizmet verebilecek ayrıca 40 ameliyat gerçekleştirilebilecek. Tüm binayı saran pnömatik  tüp taşıma sistemleri ile kan örnekleri hastanenin her yerinden laboratuvara ulaşımları anında sağlanıyor. Hastanenin 3. Katı ise yabancı ülkelerden gelecek hastalar ve refakatçileri için ayrılmış durumda.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu suyla Başiskele Sağlık Turiziminin merkezi olacak

Bu suyla Başiskele Sağlık Turiziminin merkezi olacak

 

Gazete Tutanak | Başiskele Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
POROMOSYON  TUTANAK
aile konak hastanesi
göçmen börekcisi
sönmez sigorta
özel çagdaş otomotiv